Харчування жителів України з точки зору дієтологів: тренди, проблеми та шляхи вирішення

Як харчуються мешканці України? Як боротися із зростанням ожиріння, надмірної ваги та захворювань, пов'язаних із порушеннями харчування? Яким має бути здоровий збалансований раціон? Свої рекомендації дали відомі українські дієтологи.

Компанія Herbalife і Асоціація дієтологів України провели в столиці засідання Клубу дієтологів. Захід був покликаний привернути увагу громадськості до проблем харчування жителів України та розповісти про можливі рішення.

Представники Асоціації дієтологів України розповіли про головні недоліки раціону жителів нашої країни. «Можна однозначно стверджувати, що харчування більшості українців є далеким від ідеалу. Найбільш значущі проблеми: переїдання, надмірне споживання насиченого жиру, солі та цукру, а також порушення харчової поведінки — відсутність сніданків і значний прийом їжі на ніч, — зазначає Олександр Мартинчук, дієтолог і гастроентеролог, член Науково-консультаційної ради Herbalife. — Не дивлячись на поширеність і доступність інформації про правильне харчування, більшість наших співвітчизників на практиці не виконують навіть найпростіші рекомендації фахівців. Причому перший крок до здорового харчування зовсім нескладний — це збалансований сніданок».

Пропуск ранкового прийому їжі або вуглеводний сніданок можуть мати довгострокові негативні наслідки. Якщо пропустити сніданок, то організм намагатиметься обійтися власними резервами нутрієнтів і води, які вже і так були виснажені вночі. Як наслідок — людина відчуватиме втому і голод вже у середині ранку. Якщо ж сніданок складається з простих вуглеводів (випічка, білий хліб, солодкі пластівці), то він також не містить необхідних організму поживних речовин: білка, клітковини, вітамінів, мінералів і ненасичених жирів. У результаті відбувається швидке надходження енергії з наступним швидким спадом. Усе це призводить не лише до втоми та зниження концентрації, а й до солодких перекусів (шоколад, печиво), які можуть викликати набір ваги.

Збалансований сніданок повинен забезпечувати потребу організму в усіх необхідних поживних речовинах і допомагати контролювати апетит. В якості ідеального варіанту був представлений розширений збалансований сніданок від Herbalife, якому Асоціація дієтологів України присвоїла свій знак «Схвалено». До його складу входять протеїновий коктейль «Формула 1», Трав'яний напій, Рослинний напій на основі алое, протеїнова суміш «Формула 3» та Вівсяно-яблучний напій.

«Експерти нашої Асоціації прийняли рішення рекомендувати збалансований сніданок від Herbalife, спираючись на з міжнародні та власні дослідження. Такий сніданок забезпечить організм легкозасвоюваним білком, харчовими волокнами та іншими необхідними речовинами. Сніданок від Herbalife надасть заряд енергії для активного початку дня та сприятиме підвищенню працездатності, а у довгостроковій перспективі допоможе контролювати вагу», — зазначив Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України.

Про компанію Herbalife Ltd.

Herbalife — міжнародна компанія, що здійснює діяльність в індустрії здорового способу життя. Компанія була заснована у 1980 році в Лос-Анджелесі й сьогодні працює більш ніж у 90 країнах світу, в тому числі в Україні. Акції Herbalife котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE: HLF). У компанії працюють більше 7 тисяч співробітників, обсяг чистої виручки в 2013 році склав $ 4,8 млрд.

Herbalife допомагає людям боротися із зайвою вагою та нездоровими звичками харчування, розробляючи високоякісні продукти й надаючи персональний сервіс освітніх послуг у сфері збалансованого харчування. А також створюючи атмосферу, яка надихає наших споживачів дотримуватися звичок здорового харчування, контролювати свою вагу та вести активний і здоровий спосіб життя.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Вікторія Рибченко
Тел.: +38044 393 77 51
e-mail: victoriary@herbalife.com

Агентство O2PR
Роман Авраменко
Тел:+38044 545 77 07
Моб. тел.: +38050 252 20 30
e-mail: herbalife@o2pr.com.ua