Клінічне дослідження коктейлю Формула 1 (США)

Мета дослідження – підтвердити ефективність збагачених білком замінників їжі як засобу схуднення і підтримки оптимальної маси тіла. Керівник – Жаопінг Лі, доктор медичних наук, заступник голови департаменту клінічного харчування Каліфорнійського університету.

Дослідження проводилося протягом 12 тижнів; в ньому було задіяно 85 осіб з надмірною вагою. Учасники були розділені на дві групи і повинні були замінювати протеїновим коктейлем Формула 1 два прийоми їжі протягом дня. Досліджувані в першій групі використовували для заміни їжі стандартну порцію (2 ложки суміші) коктейлю Формула 1, у той час як учасники другої групи харчувалися подвоєною порцією коктейлю.

За 12 тижнів учасники дослідження втратили в середньому по 4 кг, довівши ефективність використання білкових коктейлів для контролю ваги. Однак ті з досліджуваних, хто отримував подвійну порцію білку, втратили більше жиру, ніж ті, хто був обмежений стандартною порцією.

Випробування засвідчило, що порівняно з їжею із стандартним білковим вмістом, вживання збагачених білком замінників їжі не тільки сприяє помітно кращим результатам для схуднення, але і дозволяє знижувати вагу за рахунок більшої втрати жирових відкладень, а не м'язової маси. Результати клінічного дослідження були опубліковані в серпневому номері “Nutrition Journal” (Журнал клінічного харчування). Більш докладно з результатами дослідження можна познайомитися за посиланням: www.nutritionj.com/content/7/1/23.