Клінічне дослідження продукту Niteworks (США)

У квітні 2010 в Лос-Анджелесі завершилося дослідження ефективності Niteworks. Аргінін допоміг велосипедистам старшого віку поліпшити спортивні результати.

Велосипедисти-аматори віком старше 50 років покращили свої спортивні показники в результаті тритижневого використання продукту, що містить аргінін – такі результати отримали фахівці в ході дослідження, опублікованого в «Міжнародному товаристві спортивного харчування» (International Society of Sports Nutrition).

«З віком здатність людини витримувати фізичні навантаження знижується , що призводить до зниження щоденної активності і в підсумку негативно позначається на якості життя», – зазначає Луїджі Граттон, віце-президент компанії Herbalife з медичних питань і освіти.

Група з 16 чоловіків-велосипедистів у віці від 50 до 73 років була довільним чином розподілена на 2 групи. Перша група приймала біологічно активну добавку до їжі (продукт Niteworks компанії Herbalife), що містить 5,2 грама L-аргініну. Друга група приймала плацебо (добавку, яка за зовнішнім виглядом нагадує продукт першої групи, але не містить активну речовину). Обидві групи спортсменів-аматорів продовжили тренуватися у звичайному режимі 3 тижні, протягом яких тривало дослідження.

Після закінчення вказаного терміну в учасників першої групи, які приймали біологічно активну добавку до їжі, що містила L-аргінін, було зафіксовано підвищення анаеробного порогу – точки, в якій лактат (сіль молочної кислоти) починає накопичуватися в крові, приводячи до втоми.

«Аргінін бере участь у виробництві оксиду азоту в організмі, – говорить професор Луї Ігнарро, лауреат Нобелівської премії і один з творців продукту Niteworks. – У той же час оксид азоту впливає на поліпшення показників у ході виконання фізичних вправ, оскільки справляє благотворний вплив на судинну систему».

З віком виробництво оксиду азоту в організмі скорочується, тому дослідники припускали, що прийом аргініну може підтримати виробництво оксиду азоту на прийнятному рівні і підвищити фізичну продуктивність. Анаеробний поріг учасників оцінювали до і після дослідження, що тривало 3 тижні. У тих учасників дослідження, які використовували біологічно активну добавку до їжі, що містить аргінін, анаеробний поріг збільшився на 16,7 % вже після першого тижня і залишався на цьому рівні протягом усього часу дослідження. Анаеробний поріг учасників з другої групи, які приймали плацебо, не зазнавав ніяких змін.

«Таким чином, результати дослідження свідчать про потенційну роль аргініну в підвищенні працездатності у людей похилого віку, – зазначив Граттон . – А це може означати можливість вести більш активне насичене життя».

Продукт Niteworks був створений на основі дослідження професора Луї Ігнарро, що отримав в 1998 р. Нобелівську премію за роботу з вивчення впливу оксиду азоту на серцево-судинну систему. Луї Ігнарро є членом Науково-консультаційної ради Herbalife.